پیش بارسلونا طرفداران اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

پیش: بارسلونا طرفداران اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات شب خوک زده با فیگو / ال کلاسیکو

حمیدرضا صدر به بازبینی ال کلاسیکوی پرتب و تاب 2002 پرداخته، به استقبال تلخ طرفداران بارسا از فیگو در جامه سپید رئال… .

شب خوک زده با فیگو / ال کلاسیکو

ال کلاسیکو: شب خوک زده با فیگو

عبارات مهم : بارسلونا

حمیدرضا صدر به بازبینی ال کلاسیکوی پرتب و تاب 2002 پرداخته، به استقبال تلخ طرفداران بارسا از فیگو در جامه سپید رئال… .

به گزارش ورزش سه، داور در سوتش به نشانه قرار دادن توپ روی نقطه کرنر دمیده بود. ولی کسی نمی خواست به سوی آن نقطه جهنمی برود. به سوی باتلاقی در یکی از گوشه های نوکمپ. کسی نمی خواست جز لوئیس فیگو. جز او که آرام به سوی نقطه کرنر رفت. رفت تا آن ضربه جهنمی را بنوازد. مرد شماره ده رئال به جبهه خصم نزدیک شد. نزدیک و نزدیک تر. به جایی که طرفداران بارسلونا انتظارش را می کشیدند. فیگو به نقطه کرنر رسید و بارانی از بطری و سکه و آشغال روانه اش شدند. فیگو خونسرد، فیگو توپ را استادانه با پا مهار کرد و با خونسردی اوج آورد. فیگو توپ را در دست گرفت و بطری آبی را از برابرش برداشت و بیرون انداخت. همه اینها باران آشغال ها به سوی فیگو را زیاد کردند. میان همه چیزهایی که به سویش پرتاب شده است بودند چیزی جلب نظر می کرد که یگانه بود، سر یک خوک…

شب خوک زده با فیگو / ال کلاسیکو

فیگو دو سال پیش در سال 2000 راهی مادرید شده است بود. زمانی که مهاجم دوست داشتنی بارسلونا بود. 172 بار با پیراهن آبی اناری در لیگ به میدان رفته بود. سی بار دروازه ها را گشوده بود. دو بار قهرمان لیگ شده است بود. هم جام حذفی را برده بود و هم جام در جام اروپا را. بازیکنان بارسا در ستایش از فیگو گفته بودند “… برنامه ما راحت است: توپ را بده به فیگو و خیالت آسوده باشد”. به فیگو که خود را در میدان پنهان نمی کرد، که توپ را از دست نمی داد. که طرح نویی می ریخت… فیگو در نوکمپ راضی به نظر می رسید و حمایتش از جدایی خواهان کاتالونیا را هم اعلام کرده بود… ولی فلورنتینو پرس جلو آمده بود، یکی از نامزدهای رهبری رئال مادرید. پرس در صحبت های انتخاباتی اش گفته بود قرارداد اولیه ای را با مدیر برنامه های فیگو امضا کرده. پرس پیشنهادی کرده بود رد نکردنی. پیشنهاد ده بیلیون پستایی (شصت میلیون دلاری). فیگو آن پیشنهاد را پذیرفته بود. او نوکمپ را به مقصد سانتیاگو برنابئو ترک کرده بود. فیگو سپیدپوش شده است بود. طعنه آمیز این که او کمی بعد از رئالی شدنش توپ طلا اروپا را گرفت، آن هم جهت بازی هایی که جهت بارسا انجام داده بود!

حمیدرضا صدر به بازبینی ال کلاسیکوی پرتب و تاب 2002 پرداخته، به استقبال تلخ طرفداران بارسا از فیگو در جامه سپید رئال… .

خوان گاسپارت مدیر کلوب بارسلونا آن انتقال را غیراخلاقی خوانده بود، غیر حرفه ای. گفته بود “…هرگز این را فراموش نخواهیم کرد. آنها قیمتش را خواهند پرداخت” و سپس افزوده بود “… فیگو تصور می کند پول همه چیز هست، فقط پول”. کمی بعد که پرس سکان رئال را در دست گرفت فیگو سپیدپوش شده است بود. مادریدی شده است بود. نخستین پازل حل شده است کهکشانی ها. برگ برنده فلورنتینو در فصل 2001-2000 فیگو بود، در فصل 2002-2001 زیدان، در فصل 2003-2002 رونالدو (برزیلی) و در فصل 2004-2003 دیوید بکام… فیگو جهت عصر طلایی رئال شروع کننده بشمار می رفت.

فیگو در 21 اکتبر 2000 جهت نخستین بار با پیراهن رئال در نوکمپ به میدان رفت. کنار گوتی، رائول و مونیتیس برابر کوکو، پویول، لوییز انریکه و ژاوی… همه انتظارش را می کشیدند. بنرها اوج می رفتند: خائن، خودفروش، پول پرست، یهودا، مزدور… او در آن دیدار از نواختن ضربه های کرنر پرهیز کرد. تلاش کرد آرام بماند و آرام هم ماند. رئال دو گل از انریکه و سیمائو خورد و گلی هم نزد. فیگو در آخر با مردان بارسا دست داد. با کوکو، با لوییز انریکه، با دی بوئر، با دلاپنا، با ریوالدو، با پویول. ولی پویول بعد از بازی گفت “… فقط یک نشانه داشتم، فقط یکی: متوقف کردن فیگو”.

فیگو جهت دومین بار در 23 نوامبر 2002 به نوکمپ بازگشت. دو سال از مادریدی شدنش سپری شده است بود، ولی لشگر کاتالان ها جهت به صلیب کشیدن فیگو صف کشیده بودند. در هر نقطه ای از سکوها. در هر گوشه ای. نفرت آنها ذره ای کم نشده بود. ده هزار اسکناس قلابی با تصویر چاپ شده است فیگو روی آن در دستان طرفداران اوج رفته بودند. همین طور یک عروسک باد شده است برهنه که رویش نوشته بودند “فیگو”…

شب خوک زده با فیگو / ال کلاسیکو

بازی جلو رفت و فیگو تمایلی به نواختن ضربه های کرنر نشان نداد. یکی دو ضربه اول را میشل سالگادو زد. ولی طرفداران بارسا انتظار فیگو را می کشیدند. اواسط نیمه دوم ضربه کرنری دیگری نصیب رئال شد و سالگادو این بار از نواختنش خودداری کرد. خودداری کرد و توپ را به فیگو سپرد. سالگادو بعدها گفت “… دومین و سومین ضربه کرنر که اعلام شد رو به فیگو گفتم: فراموش کن رفیق. کار خودته. ضربه های کرنر کوتاه را فیگو می نواخت و ضربه های بلند را من. در آن لحظات بارانی از اشیاء متفاوت به سوی آن نقطه زمین می آمد: سکه ها، چاقو، یک بطری ویسکی… زمانش رسیده بود کنار بکشم. گفتم: ضربه کرنر کوتاه؟ ممنون. خودت بزن لوئیس”.

حمیدرضا صدر به بازبینی ال کلاسیکوی پرتب و تاب 2002 پرداخته، به استقبال تلخ طرفداران بارسا از فیگو در جامه سپید رئال… .

فیگو به طرف گوشه زمین رفت تا ضربه کرنر را بنوازد… میان همه چیزهایی که به سوی فیگو پرتاب شده است بودند سر بریده شده است ای جلب نظر می کرد، سر یک خوک… شعله های خشم و نفرت شعله ور شده است بودند. پویول تماشاگران را به آرامش فرامی خواند و داور نمی دانست چگونه بازی را ادامه دهد. خوان گاسپارت، فیگو را با آن را رفتن و توپ برداشتنش که آمیخته به هنر روپایی اش بود طرفداران بارسا را جنبش کرد… بازی با تاخیر ادامه پیدا کرد و بازی بدون گل آخر یافت، ولی حکایت سر خوک طبخ شده است در سیاهه نبردهای دو کلوب حک شد. سر خوک طبخ شده. سر خوک سرخ شده. غذای ” Cochnillo “. مدیران بارسا پرتاب سر خوک را توطئه مادریدی ها جهت مظلوم نشان دادن ارزش خواندند و اصرار کرد این غذا در سفره کاتالان ها هرگز جایی نداشته. روزنامه آس زیر تصویر بزرگ سر خوک سرخ شده است نوشت “نفرت انگیز” و روزنامه مارکا روی همان تصویر نوشت “چه بامزه”. در حالی که آشپزهای حرفه های شهر سگوویا که این غذا یکی از خوراک های معروفش است این عمل را توهینی به خوک ها خواند.

شب خوک زده با فیگو / ال کلاسیکو

آن شب سپری شد. رئال لیگ را با 22 امتیاز زیاد از بارسا قرار گرفته در رتبه ششم فتح کرد و کاتالان ها فصل بعد را با منزل تکانی بزرگ – ورود ریکارد و رونالدینیو – شروع کردند. فیگو سه سال بعد رئال را به مقصد اینتر ترک کرد و خیلی بعدها در آوریل 2010 که در گروه همراهان اینتر در نیمه نهایی لیگ قهرمانان راهی نوکمپ شد باز هم با عتاب کاتالان ها روبرو شد. با ناسزاهای شان. آنها فیگو را نبخشیده بودند. نبخشیده بودند و آن سر بریده خوک را به یادش می آوردند. سر یک خوک را کنار نمادها و نشانه های دشمنی و مسابقه دو کلوب قرار داده بودند. سر آن خوک بازتابنده خشم و نفرت ال کلاسیکو شده است بود.

واژه های کلیدی: بارسلونا | طرفداران | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

شب خوک زده با فیگو / ال کلاسیکو

شب خوک زده با فیگو / ال کلاسیکو

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs