پیش بارسلونا طرفداران اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

پیش: بارسلونا طرفداران اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی ذبح صداقت در تبلیغات انتخاباتی

چند سالی است که در هدف‌گذاری‌ها و اسناد متفاوت مسأله اقتصاد به عنوان اولویت اساسی کشور مطرح می‌شود. همین عنوان موجب شده است در تبلیغات دوازدهمین دوره انتخابات ر

ذبح صداقت در تبلیغات انتخاباتی

ذبح صداقت در تبلیغات انتخاباتی

عبارات مهم : اقتصاد

چند سالی است که در نشانه گذاری ها و اسناد متفاوت مسأله اقتصاد به عنوان اولویت اساسی کشور مطرح می شود. همین عنوان موجب شده است در تبلیغات دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری هم پرداختن به پرسشها اقتصادی در صدر گفت وگوها باشد.

به گزارش ۱۹ دی؛ اینکه نامزدهای انتخاباتی به مسأله اقتصاد حساس شده است و نقدها و وعده های خود را حول و حوش پرسشها اقتصادی مطرح می کنند، یکی از اتفاقات خوب انتخابات این دوره است چراکه هم دغدغه رهبر انقلاب و هم نیاز مردم را پوشش می دهد و می تواند زمینه ساز حرکت های بهتر اقتصادی در کشور باشد. این عنوان البته در روزهای اخیر دچار آفت هایی هم شده است که وعده های ناپخته و نشدنی انتخاباتی و اظهارنظرهای پوپولیستی از جمله این آفت ها است.

ذبح صداقت در تبلیغات انتخاباتی

اینکه اعداد و ارقام نجومی جهت ایجاد شغل مطرح می شود یا صحبت از توزیع پول نقدی در میان مردم به میان می آید، نشانه این است که هنوز در فضای انتخاباتی و سیاسی کشور بلوغی که مورد نظر است شکل نگرفته و اذهان عمومی آنطور که باید جهت مقابله با عوام فریبی آماده نشده اند.

پس از تجربه پر از شکست مسکن مهر و وجود ده ها هزار منزل خالی در کشور، هنگامی که یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری دوباره صحبت از احداث مسکن ارزان قیمت به میان می آورد باید گفت شاید کارشناسان عرصه اقتصاد گفتمان درست اقتصادی در کشور را پایه ریزی نکرده اند که مشاوران تبلیغاتی اینگونه پیشنهادها را جهت رأی جمع کردن به نامزدهای انتخاباتی ارائه می کنند.

چند سالی است که در هدف‌گذاری‌ها و اسناد متفاوت مسأله اقتصاد به عنوان اولویت اساسی کشور مطرح می‌شود. همین عنوان موجب شده است در تبلیغات دوازدهمین دوره انتخابات ر

صحبت از ایجاد ۵ میلیون شغل در کشور در سخن ساده است ولی شاید مردم ندانند که در عالی ترین حالت جهت ایجاد این مقدار شغل ۱۵۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در کشور نیاز است درحالی که با وجود تمام تلاش ها جهت برطرف تحریم ها و اصلاح روابط بین المللی، حتی یک دهم این مقدار نیز در کشور اجرایی نشده است.

نکته اینجاست که مردم باید بدانند بسیاری از پرسشها در عرصه اقتصاد با عوض کردن یک مدیر جمهور به تنهایی حل شدنی نیست و ضعف قوانین، کاستی های مدیران میانی، فساد اداری، نگاه مدیران، تحول در سیستم بانکی، ساختن فرهنگ عمومی در عرصه اقتصاد و … هم باید دچار تحول شود که انجام همه اینها تنها با رأی دادن به یک نفر شدنی نخواهد بود.

کسانی که به آسانی عدد ایجاد ۵ میلیون شغل در کشور را ارائه می کنند شاید نمی دانند جهت ایجاد یک شغل پایدار به طور میانگین ۱۵۰ میلیون تومان سرمایه گذاری مورد نیاز است و ضرب و تقسیم این اعداد به ارقامی نجومی خواهد رسید که به آسانی امکان پذیر نیست. این نامزدها اگر چنین معجزه هایی در آستین داشتند، در مدیریت های گذشته خود به کار می بردند شاید کسی باور می کرد.

ذبح صداقت در تبلیغات انتخاباتی

از طرفی وعده پول نقد به مردم دادن یکی از بدترین اتفاقات تبلیغات انتخاباتی بعضی نامزدهای انتخاباتی است که نشان می دهد این افراد درک درستی از وضعیتی که یارانه ها جهت کشور ایجاد کرده ندارند. اینکه هر ماه به اندازه کل بودجه عمرانی کشور پول نقد به دست مردم می دهیم و با سیاست گذاری های اشتباهی که در دولت های نهم و دهم اتفاق افتاده، به نقطه ای رسیده ایم که بسیاری از امور عمرانی در کشور به حالت نیمه تعطیل درآمده، باید جهت مردم و نامزدهای انتخاباتی عبرتی باشد تا دیگر سراغ این گزینه ها نروند ولی گویا رویای شیرین دستیابی به کرسی ریاست جمهوری، وقت فکر کردن به منافع عمومی را از بعضی گرفته است.

شاید عالی ترین پاسخ به اینگونه وعده های انتخاباتی را مدیر مجلس مطرح کرده باشد، هنگامی که گفت «سیاستمدار صادق به مردم وعده پول نقد نمی دهد…». نامزدهای انتخاباتی بهتر است حتی به قیمت رأی نیاوردن، با مردم صادق بوده و نیازهای واقعی کشور را با تحلیل درست از اوضاع اقتصادی با مردم مطرح کنند. در اینصورت حتی اگر در این دوره صاحب کرسی ریاست جمهوری نشوند ولی به عنوان یک سیاستمدار صادق در ذهن ملت کشور عزیزمان ایران خواهند ماند.

چند سالی است که در هدف‌گذاری‌ها و اسناد متفاوت مسأله اقتصاد به عنوان اولویت اساسی کشور مطرح می‌شود. همین عنوان موجب شده است در تبلیغات دوازدهمین دوره انتخابات ر

واژه های کلیدی: اقتصاد | اقتصادی | تبلیغات | تبلیغات | ریاست جمهوری | سرمایه گذاری | نامزدهای انتخاباتی | انتخابات ریاست جمهوری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs